Hovawart

prawdziwy pies

Psia biblioteczka

Wprawdzie Jarosław Sokół w książce "Awiatorzy. Opowieść o polskich lotnikach" napisał: "Praktika jebiot teoriu", ale bez wątpienia jest kilka pozycji, które powinny znaleźć się na półce każdego miłośnika psów. Niezależnie od tego jakiej szkoły treningowej zostaniesz "wyznawcą", w każdej metodzie oprócz szaleństwa miłości do czworonogów znajdzie się z całą pewnością choćby jedno zdanie, które pomoże Ci zrozumieć psa. Wśród tysięcy wartościwoych pozycji, warto zwrócić uwagę na chociażby te wybrane przez nas.ZOFIA MRZEWIŃSKA "Z kluczem do psa"

Bardzo ciekawie napisana książka składająca się z dwóch części: pierwszej - o tym jak radzić sobie z psem w życiu codziennym i drugiej - pamiętnika okresu szczenięcego suczki Raszki. Dodatkowo do książki dołączona jest płyta CD, na której pokazane jest jak Raszka radzi sobie w czasie ćwiczeń.

 

 

JAN FENNEL "Zapomniany język psów"

Książka, która uczy, jak zrozumieć psi język, jak najlepiej ułożyć swoje stosunki z psem, jak z psem rozmawiać. Jan Fennell opierając się na licznych przykładach pokazuje, jak sama uczyła się nawiązywania kontaktu z psami i przekonuje, że każdy jest w stanie tego dokonać. W drugiej książce "Zapomniany język psów w praktyce" autorka doradza jak od teorii przejść do praktyki i jak jej metodę należy stosować na co dzień.

 

 

JOHN FISHER "Okiem psa"

W bardzo przystępny i prosty sposób autor omawia kolejno "Czym jest pies", "Pozytywne podejście do problemów" oraz udziela bardzo konkretnych porad, jak rozwiązywać psie problemy. Autor omawia również typowe błędy wychowawcze powszechnie popełniane przez właścicieli psów oraz radzi, jak ich unikać.

 

 

GWEN BAILEY "Szczenię doskonałe"

Książka o tym, jak radzić sobie z nowym domownikiem, można w niej znaleźć konkretne wskazówki dotyczące wychowania szczeniaka.

 

 

BARBARA WALDOCH "Pozytywne szkolenie psów"

"Metoda szkolenia klikerem nie jest nowa i była stosowana na świecie od wielu lat. Okazywała się niezmiernie przydatna szczególnie w wypadku zwierząt, których nie da się nakłonić do współpracy poprzez stosowanie przymusu, jak np. delfiny. Dopiero jednak w ostatnich latach metoda klikerowa zdobyła popularność wśród osób zajmujących się szkoleniem psów. Sednem metody jest nagradzanie zwierzęcia za pożądane przez nas zachowania, które dzięki nagrodzie będą powtórzone. Przewodnik używa języka doskonale przez zwierzę rozumianego, staje się więc ono jego chętnym partnerem i nie ma potrzeby używania siły fizycznej, by osiągnąć doskonałe wyniki w szkoleniu. Kliker pozwala na nadzwyczajną precyzję, umożliwiając pracę na najwyższym poziomie. Dla tej metody nie ma "trudnych" osobników. Również rasa naszego pupila nie ma żadnego znaczenia. Każdego psa możemy nauczyć wszystkiego, jeżeli tylko jest do tego zdolny fizycznie i psychicznie."(fragment książki) .